Sezon 2018/19 krok po kroku!

Już przed pierwszym gwizdkiem sezonu 2018/19 było wiadomo, że będzie to zupełnie inna kampania niż cztery poprzednie przygody w 1 Polskiej Lidze Futsalu. Po kilku latach, badź co bądź, znakomitej współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności, klub zmuszony został do szukania nowego miejsca rozgrywania meczów. Wybór padł na halę Anilany, znaną przede wszystkim z rozgrywek Halowej Ligi Biznesu im. Macieja Brauna.

Z zespołem pożegnali się Kamil Kajetaniak i Paweł Szymańczuk, którzy postanowili (z sukcesami) realizować się w 2 lidze futsalu z Victorią Sulejówek. Trener Michał Zawadzki nie miał również do dyspozycji Emila Młynarczyka i Pawła Kamińskiego - wzmocnili SAN Łódź.

Tak ważne ogniwa zespołu, który w niesamowity sposób wywalczył utrzymanie w kwietniu 2018 roku, trzeba było uzupełnić. To niełatwe zadanie przypadło wracającemu do klubu Martynowi Olejnikowi oraz trójce nowych zawodników w postaci Adama Wróblewskiego, Tiago Ferreiry i Pedro Victorii. Do zespołu dołączyli również Emil Krawczyk, Michał Makowski i Krzysztof Mitera, który wzmocnił rywalizację o pozycję między słupkami.

Reorganizacja rozgrywek sprawiła, że grupę południową, po dwóch latach, przyszło nam zmienić na zmagania w północnej części naszego kraju. Tym samym przyszło nam się mierzyć z jedenastoma nieznanymi drużynami. Na pierwszy ogień: Futsal Club Kartuzy.

Kolejka 1

Kartuzianie pokazali dlaczego są jedną z wiodących ekip na północy. Zgranie i doświadczenie pozwoliły zniszczyć debiut w hali na Sobolowej drużynie Malwee. Łódzki zespół zdecydowanie potrzebował czasu, by poukładać grę i wkomponować nowych zawodników do układanki pt. walka o miejsca 8-9 w tabeli na koniec sezonu.


23.09.2018 14:00
WNS Malwee Łódź 3:5 Futsal Club Kartuzy

Kolejka 2

O meczu w Bojanie z pewnością chciano by zapomnieć. Doświadczeni zawodnicy Dragona pokazali klasę. Nasi nie radzili sobie zupełnie z pivotami gospodarzy i zapłacili wysoką cenę za pressing.  

29.09.2018
Dragon Bojano 8:3 WNS Malwee Łódź

Kolejka 3
Długo wyczekiwane derby województwa łódzkiego rozegrano dopiero w listopadzie. Team miał już na koncie kilka punktów i mecz miał bardzo ostotne znaczenie w perspektywie układu tabeli. Nasi przyjaciele ze Zgierza zagrali bardzo inteligentnie, skutecznie broniąć i wykazując się dużą skutecznością. Malwee, mimo kontrolowania gry przez większość meczu nie znalazło drogi do bramki. Był to bardzo zimny prysznic.


20.11.2018 21:00
WNS Malwee Łódź 0:3 Konie Mechaniczne Zgierz


Kolejka 4

Do Gdańska jechaliśmy po dwóch porażkach i motywacja w zespole dawała się odczuć. Ciężar na swoje barki wzięli przede wszystkim kapitanowie Krystian Pomykała i Kamil Wasiak. Ich gole przyniosły pierwsze trzy kunkty w kampanii.


13.10.2018
Futsal Vamos Gdańsk 1:4 WNS Malwee Łódź

Kolejka 5

O tym jak bardzo "nie leży" nam zespół ze Stolicy można by napisać książkę. W starciu z AZS-em nie wychodziło nic, a podopieczni Macieja Karczyńskiego punktowali z łatwością. Mecz do wymazania z pamięci lub do wyciągnięcia daleko idących wniosków.

21.10.2018 14:00
WNS Malwee Łódź 1:7 AZS UW Warszawa


Kolejka 6

Na wspomniane wyżej wnioski nie przyszło długo czekać. Zawodnicy zrozumieli, że wynik buduje się obrony. Koncentracji i konsekwencji nie zabrakło w Białymstoku, gdzie odnieśliśmy bezcenne zwycięstwo po golach Skrydalewicza i będącego czołowym zawodnikiem od początku sezonu Krysiaka.

27.10.2018 20:00
DTS Helios Białystok 0:2 WNS Malwee Łódź 

Kolejka 7

W tej kolejce spotkań do Łodzi przyjechał jeden z głównych kandydatów do awansu. Ekipa z Leszna zrobiła duże wrażenie, zwłaszcza w drugiej połowie meczu (do przerwy 1:1). Podopieczni Tomasza Trznadla po wyjściu na prowadzenie zagrali koncert i odarli ze złudzeń WNS. Premierowe trafienie zaliczył w lidze Adam Wróblewski. Wieczór ten okazał się być bardzo pechowym z innych względów. W przeciągu dwóch minut, poważnych kontuzji nabawili się obaj pivoci. I choć Krystian Pomykała powrócił jeszcze do gry, po 7 kolejkach absencji, to dla Bartka Krysiaka sezon już się zakończył.

04.11.2018 14:00
WNS Malwee Łódź 1:6 GI Malepszy Futsal LesznoKolejka 8

W Lęborku zbudowano bardzo solidny zespół oparty na doświadczeniu Depty i Friszkemuta oraz indywidualnościach takich jak Ziarko. Mimo sporych problemów kadrowych WNS pokazał w tym meczu charakter przegrywając nieznacznie. Ofensywę zespołu "ciągnął" Kamil Wasiak. Widoczny był jednak brak nominalnych pivotów. Półroczną pracę nad stylem gry trzeba było zacząć od nowa...

18.11.2018 16:00

LSS Lębork 3:1 WNS Malwee Łódź

 

Kolejka 9

Dziewiąta seria spotkań i do Łodzi zawitał drugi żelazny kandydat do awansu - Constract Lubawa. W barwach Malwee na pozycji pivota spróbowano Rafała Pawłowskiego i był to strzał w dziesiątkę. Jego dyspozycja pozwalała sądzić, że team zdoła "przebiedować" do powrotu Pomykały. Zaczęto pracować również nad wariantem gry w przewadze, jako alternatywy w trudnych momentach sezonu. Goście wygrali zasłużenie, ale jak sami wspomnieli "łatwo nie było", a gole zdobyte przez WNS cieszyły oko.


24.11.2018
WNS Malwee Łódź 2:6 Constract Lubawa

Kolejka 10

Z tylko dwoma wygranymi na koncie i po przegranych derbach, WNS bardzo potrzebował zdobyczy punktowej. W starciu z KS Futsal Oborniki, po raz pierwszy gościliśmy TVP3 Łódź. Wyrównany mecz mógł się podobać. Oborniczanie pokazali, że potrafią grać w futsal, Malwee zaś nadal korzystało z dobrej dyspozycji Pawłowskiego i Wasiaka. Ich gole dały cenny remis, co nieco podkolorowało bardzo problematyczną i nieudaną rundę.


02.12.2018 14:00
WNS Malwee Łódź 2:2 KS Futsal Oborniki

SKRÓT TVP3

Kolejka 11

Zakończenie rundy w Gnieźnie nie należało do najprzyjemniejszych. Walczący o utrzymanie gospodarze zagrali prawdopodobnie jeden ze swoich lepszych meczów w tym sezonie. WNS nie był tego dnia w stanie przeciwstawić się i zakończył jesień z ledwie siedmioma punktami.

08.12.2018 19:30
KS Gniezno 7:3 WNS Malwee Łódź

Kolejka 12

Wyprawa do Kartuz była pierwszym przykładem na to, że długa przerwa między meczami ligowymi nie służy podopiecznym Michała Zawadzkiego. Powrót do składu Krystiana Pomykały mógł oznaczać jedno: gole. Tych jednak nie wystarczyło, by powalczyć o punkty. Gospodarze świetnie egzekwowali stałe fragmenty gry, a na dodatek otrzymali kuriozalne trzy trafienia samobójcze w prezencie.

13.01.2019 17:00
Futsal Club Kartuzy 10:5 WNS Malwee ŁódźKolejka 13

Meczem z Dragonem Bojano, 1 Polska Liga Futsalu zadebiutowała w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego. Nowy obiekt miał pomóc w zdobywaniu punktów i... pomógł. Czwórka: Skrydalewicz, Wasiak, Sztaba, Pomykała, zdobyła wszystkie gole i wydarła bardzo cenne punkty. Futsal w Łodzi znalazł nowy dom.

20.01.2019 16:00
WNS Malwee Łódź 6:5 Dragon Bojano

Kolejka 14

Rewanżowe spotkanie derbowe odbyło się w Łęczycy. Starcie było wizytówką futsalu i nikt, kto przybył na halę tego dnia nie mógł narzekać na brak emocji. Ostatecznie był to rewanż udany i WNS dał sygnał, że będzie się liczyć w walce o utrzymanie. Kolejną bolesną stratą była kontuzja Marcina Skrydalewicza, który już w tym sezonie nie pomógł... Rosła za to rola w zespole Wojciecha Magnusa oraz Pedro Victorii, którzy do końca rozgrywek odpowiadali za rozgrywanie piłki i utrzymywanie obrony w szykach.

02.02.2019 20:00
Konie Mechaniczne Zgierz 2:3 WNS Malwee ŁódźKolejka 15

Mecz zweryfikowany jako walkower, ze względu na wycofanie się drużyny z Gdańska. Z jednej strony nie mógł nadejść w lepszym momencie (trzecia kolejka z rzędu z trzema punktami), z drugiej jednak...

09.02.2019 00:00
WNS Malwee Łódź 5:0 Futsal Vamos Gdańsk [WALKOWER]

Kolejka 16

No właśnie... Przerwa spowodowana terminami meczów Halowego Pucharu Polski oraz wspomnianym wyżej walkowerem, odbiła się czkawką. Miesiąc bez meczu o stawkę. Pierwsza połowa starcia w Warszawie sprowadziła na ziemię WNS Malwee (6:0). Dopiero w drugiej odsłonie zespół przypomniał sobie jak wygląda intensywność gry w 1 Lidze Futsalu. Tego meczu jednak nie dało się już uratować. AZS UW po raz kolejny wyraźnie lepszy i jak się później okaże, był to jeden z kluczowych meczów w perspektywie końcowego układu tabeli...

05.03.2019 19:30
AZS UW Warszawa 7:3 WNS Malwee Łódź

Kolejka 17

Przed siedemnastą kolejką wydawało się, że Helios powraca na właściwe tory. Naszym zdaniem był to zespół, który potencjalnie mógłby aspirować do miejsca w TOP3. Sezon jednak boleśnie zweryfikował ów potencjał i drużyna z Białegostoku znajdowała się niedaleko nas w ligowej tabeli. Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu i taki obejrzeliśmy w hali ChKS-u. Pech zdawał się nie opuszczać Malwee i kolejnej kontuzji doznał tym razem Rafał Pawłowski. Mieliśmy jednak także swojego bohatera w tym dniu. Krystian Pomykała zaliczył fenomenalny występ okraszony sześcioma golami i nie umniejszając kolegom z drużyny, w pojedynkę zdobył bezcenne trzy punkty. 

10.03.2019 15:00
WNS Malwee Łódź 6:4 DTS Helios BiałystokKolejka 18

Sytuacja przed starciem z Futsal Leszno była niezbyt obiecująca. Team oderwał się nieco od strefy spadkowej, jednak w perpektywie miał trzy kolejne mecze z drużynami z TOP3 ligi. Mecz z liderem niespodziewanie zweryfikował cele drużyny na obecny sezon i przeobraził w jedno z najlepszych wspomnień kampanii 2018/19. Dzięki wygranej, pozostanie w lidze zeszło na dalszy plan. Reaktywował się za to cel sprzed startu rozgrywek, czyli walka o najwyższe miejsce w tabeli w historii klubu.

Przebieg meczu, dla niektórych kuriozalny, dla nas zaplanowany od deski do deski. Zasieki obronne i szukanie kontr w starciu z taką siłą jak ekipa z Leszna, to najlepszy możliwy scenariusz. W tym dniu, zasieki te zdawały się nie do przedarcia, a skuteczność w ofensywie ponad stuprocentowa. Powrót do drużyny Mateusza Sobczaka i Szymona Pruszkowskiego, był kluczem do sukcesu. Sobczak zaliczył dwa trafienia, a Pruszkowski dał świeżość w końcowej fazie meczu, która pozwoliła wybronić wynik. Sukces!


17.03.2019 17:00
GI Malepszy Futsal Leszno 2:5 WNS Malwee Łódź

Kolejka 19

Starcie z Team Lębork do złudzenia zdawało się przypominać pojedynek z Leszna. Twierdza ChKS-u ostatecznie jednak upadła. Być może zabrakło zmienników, a być może wygrało po prostu doświadczenie Depty i spółki. Spotkanie jednak mogło się podobać, a jego podwójne znaczenie napawało nas dumą. Wszystkie gadżety zlicytowane tego dnia wspomogły walkę o zdrowie dwóch dziewczynek. Serdecznie pozdrawiamy Rodziców i trzymamy kciuki!

24.03.2019 17:00
WNS Malwee Łódź 3:6 LSS Lębork 

Kolejka 20

Mecz w Lubawie, mimo dwóch bardzo przyzwoitych poprzednich ligowych pojedynków z czubem tabeli, pokazał gdzie nasze miejsce w szeregu. Walczący o awans gospodarze zagrali bardzo skutecznie. Nieudany wariant gry z wycofanym bramkarzem dodatkowo podwyższył wymiar kary. Na otarcie łez pozostała w tym dniu kapitalna bramka z przewrotki Mateusza Sobczaka - polecamy! 

31.03.2019 19:00
Constract Lubawa 8:1 WNS Malwee ŁódźKolejka 21

Oborniki liczyły na utrzymanie piastowanej wówczas czwartej lokaty w tabeli. WNS Malwee po dwóch przegranych (poniekąd wliczonych w koszta) liczyło na przełamanie i śrubowanie już najlepszego osiągnięcia punktowego w 1 Polskiej Lidze Futsalu. Liderem zespołu był tego dnia Tomasz Sztaba, który do dobrej gry dołożył zwycięską bramkę.

06.04.2019 16:00
KS Futsal Oborniki 3:4 WNS Malwee ŁódźKolejka 22

Na mecz z Gnieznem znów przyszło nam czekać. Tym razem trzytygodniowy rozbrat z meczami o stawkę nie wpłynął negatywnie na zespół. Przełamanie przyszło jednak dopiero po przerwie i golu powracającego po kontuzji Rafała Pawłowskiego. Końcowy, okazały wynik cieszył. Zwracał również uwagę na to, że team, który "zatrybił" wiosną, potrzebuje wszystkich swoich zawodników. Każdy z elementów układanki Michała Zawadzkiego, miał "swój moment" w tym sezonie i tylko żal, że mnogość kontuzji i konieczność modyfikowania stylu gry podczas trwania rozgrywek, nie pozwoliły w pełni wykorzystać potencjału tej drużyny.

27.04.2019 18:00
WNS Malwee Łódź 6:0 KS Gniezno

Mimo wielu przeciwności, zespół zanotował historyczny wynik. Fantastyczna runda wiosenna (21 punktów - trzy razy więcej niż jesienią!) sprawiła, że tylko czterem drużynom nie udało się nam urwać punktów.

Ósme miejsce w tabeli (siódme, przegrane jedynie w bezpośredniej konfrontacji z AZS UW) pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Miejmy nadzieję, że pięcioletnie doświadczenie na zapleczu Futsal Ektraklasy i wyraźny progres pozwolą na to, by zrobić kolejny krok naprzód. Tym samym kończymy, sentymentalną podróż przez sezon 2018/19. Przed nami kolejna karta w historii klubu do zapisania!