WNS Malwee Łódź - KS Gniezno 6:0

Ostatni mecz sezonu 2018/19 odbył się w sobotę 27 kwietnia. O godzinie 18:00 podopieczni Michała Zawadzkiego mierzyli się z KS Gniezno.

Pierwsza odsłona była popisem nieskuteczności strzeleckiej. Drużyna WNS-u, choć tworzyła sobie dogodne sytuacje, nie wykańczała ich w należyty sposób, bądź od utraty gola chronił gnieźnieński zespół, bramkarz przyjezdnych.  

Na szczęście, nieliczne kontry gości również kończyły się interwencjami Martyna Olejnika, bądź świetnie dysponowanego, asekurującego go Wojciecha Magnusa. Do przerwy bez bramek.

W drugiej części spotkania goli się doczekaliśmy. Przełamanie przyszło po przechwycie i mocnym strzale Rafała Pawłowskiego

Prowadzenie, po kilku minutach podwyższył Tomasz Sztaba, doskonale obsłużony podaniem przez Krystiana Pomykałę.

Rywale spróbowali gry z wycofanym bramkarzem, jednak szybko skarcił ich Pomykała. Doskok, przechwyt i celny strzał do pustej bramki.

WNS złapał wiatr w żagle, zagrał pressingiem i zadał kolejny cios. Odbiór zanotował tym razem Magnus i samodzielnie, płaskim strzałem, wykończył akcję.

Korzystny wynik pozwolił dać szansę gry pozostałym zawodnikom. Na parkiet wybiegł Michał Makowski, a między słupkami pojawił się Krzysztof Mitera

Makowski zanotował swojego premierowego gola w zmaganiach 1 Polskiej Ligi Futsalu (kolejny raz, fenomenalną asystę zaliczył Pomykała). Mitera zaś, swoimi interwencjami kilkukrotnie uratował, nieco rozluźniony zespół Malwee, od utraty gola.

Na 7 sekund przed końcową syreną, oko w oko z bramkarzem gości stanął Pomykała. Pozwolił jednak, by formalności dopełnił Przemysław Olczak, notując trzecią asystę w meczu.

Zwycięstwo pozwoliło dopisać kolejne trzy punkty do swojego dorobku i tym samym zrównać się ich liczbą z drużyną AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego.

Wiosna okazała się być niezwykle udana. 21 punktów, zdobytych w tej rundzie, to trzy razy więcej niż w poprzedniej. Trapiony na początku sezonu kontuzjami zespół "zatrybił" i zanotował najlepszy wynik w historii klubu. Szersze podsumowanie niebawem.

WNS Malwee Łódź - KS Gniezno 6:0 (0:0)

Gole: Pawłowski, Sztaba, Pomykała, Magnus, Makowski, Olczak.